tank20 tank20
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

how much would 180 pens cost if bought in boxes of 12 each box costing $5.80

Respuesta :

fantasybreeze7
fantasybreeze7 fantasybreeze7
  • 24-02-2017
It would cost 87 dollars. I did 180/12 the multiples that by 5.80.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2017
 12 each box costing $5.80
 180 pens cost .............?

180 x 5.80 / 12 = $87

answer: 
180 pens cost $87
Answer Link

Otras preguntas

hii anyone in lacey sorry for asking i feel like im the only one
Wolpert says that there's one very clear example in which a sensation you generate feels very different than if another person generating it. Please explain thi
examples of how geography negatively affected the westward movement of settlers? BoldItalicUnderlineAlign Align Left Align Center Align Right Align Justify Incr
Select the word that has the root meaning to carry. OTelegram O Telephone O Teleport O Telescope
Find the angle measure of ∠D to the degree. D (4, 1), E (4, -2), F (-2, -2)
a lorry is travelling at 13.5m / s along a stretch of road where the speed limit is 50km / h 1kilometre = 1000metres 1hour = 3600sec(onds) show that the lorry i
In 2012, a sculpture was valued at £3700. By the end of 2013, its value had gone up by 1%. What was its value at the end of 2013? Give your answer in pounds (£)
What’s the area of the figure?
how the existence of informal settlement contribute to crime​
identify an organization and the human right that they are campaigning for​