idkijustwantanswers
idkijustwantanswers idkijustwantanswers
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Help me please! please help me

Help me please please help me class=

Respuesta :

TheNerdwithAnswers
TheNerdwithAnswers TheNerdwithAnswers
  • 23-02-2017
First you multiply 5 (For the five sisters) by 12 (The cost of the scarves) and you get 60. You subtract the cost of the scarves (60) from the total cost, 125. You then get 65, each sister got two pair of socks, so divide the amount by ten. Each pair of socks costs 6.5 dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-02-2017
5×12=60
125-60=65
1 pair of socks cost $6.50.
Answer Link

Otras preguntas

How would you know that an author has used an allusion within a text?
What is the area of 5ft 4ft 5ft 6ft
"an excel spreadsheet is an example of a(n ________ database."
Fill in the table using this function rule. y= -6x+2 x | y -1 | _ 0 | _ 1 | _ 5 | _
The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?
Graph the following piecewise function and then find the range.. help please!!!
What is the rhyme scheme for Edgar Allan Poe's poem "Alone"? A) ABABAB B) ABCABC C) AABBCC D) ABBABBA
Which school was not founded by the Freedmen’s Bureau? Fisk University American University Spellman College Howard University
Verbos cambio en la raiz. How to conjugate?
As the human population grows: Select one: a. resources will be depleted. b. we will continue to find resources on Earth. c. more plants will grow due to increa