kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

9% of $35 = ? What is the answer
Write the expression without the fraction bar.
Use the order of operations to solve an expression.10×12-14÷2+15​
What photosynthesis product has the sunlight energy stored in it? A. Oxygen B. Sugar(glucose) C. Carbon dioxide D. Water
helppppppppppppppp please
Can you find out a harder question my child is so smart I can’t keep up with her
Find the correct plugged in formula for each figure.
Pls help explain this question to me for mathPicture 1. Q4Picture 2. Q5Picture 3. Q6Picture 4. Q7
¿Qué__ la profesora para su cumpleaños (birthday)? :: quiero :: quieres :: quiere queremos :: quieren
A truck rental company charges $35 per day to rent a truck plus $.35 per mile driven. James rented a truck for three days. The total cost was $191.10. How many