Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

How many pounds of oranges cost $12? Show your work.

How many pounds of oranges cost 12 Show your work class=

Respuesta :

bmcshan79
bmcshan79 bmcshan79
  • 23-02-2017
If 2 lbs = $3 then 1lb = 1.50
So $12/$1.50= 8lbs
Answer Link

Otras preguntas

How do I prove that 0.3333.. Is equal to 1/3 using a geometric series?
what were four factors that led to german defeat in the battle of britain
Evaluate the 6 trigonometric functions of theta for 540 degrees
Why am I so annoying? How can I change myself?
The corner where the states of Utah, New Mexico, and Colorado meet is called the Four Corners. Identify a pair of vertical angles. Justify your response.
What percent of 125 is 24
5x^2+19x+12 factor the polynomial
how many atoms are there in 1.3 x 10^22 molecules of N(O)2
How is linkage used to make gene maps?
how many atoms are there in 1.3 x 10^22 molecules of N(O)2