rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

Put the following in order from the largest to the smallest. 0,2-0.75-1/2-60%-1 1/4
Solve the equation. Show your work. 8x – 12 = 4x + 24
Please double check my answer?? Lidia is packing her suitcase in the dark, so as to not wake her little sister. She blindly chooses 3 of her 5 sweaters. What is
What was Peter the Great's motivation in building the city of St. Petersburg?
which of the following is a way politicians in america attempt to influence the media?
Who were the original Knights of Labor? A. A group of factory owners in the steel industry B. A group of skilled workers who made clothes C. An army unit that s
how to answer de donde es usted , professor perez
What is the exluded values of the following functions? 1. y = 4/(9x - 45) 2. y = 7/(2x + 48)
The primary metallic element that's added to steel to make stainless steel is
During the early stages of embryo development, dolphins have gill pouches. What does this mean? a.Dolphins evolved from fish. b.Fish evolved from dolphins. c.Do