YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

The track coach notices that his star runner is running quicker than ever before, but quickly gets tired and shows evidence of depression after the race. The co
how do I write an equation from this word problem? Jessica has two children: Sophie and Lucas. Jessica is six times as old as Sophie, who is two years older tha
Which statement is an opinion rather than a fact? (1) Mansa Musa made a pilgrimage to Mecca. (2) Mali would have flourished without Mansa Musa’s influence.
which company was a monopoly during the Gilded Age ?
In what ways have science and technology changed the lives of people today?
what is x^2+8x+15÷x^2+6x+8?
what borders Mexico on all four of its sides?
icarus personal challenges
When deciding whether to build a small or large courthouse, a government leader should identify
what raw materials are available in the midwest?