mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 8y(y - 4) + 3y(y + 2). the choices are below 24y 2 - 26y 11y 2 - 26y - 8 11y 2 - 26y 11y 2 - 8
What were the differences between the Middle Ages and the Renaissance in the attitude toward worldly pleasures?
Which method is used to measure public opinion in the United States?
How did John D. Rockefeller horizontally integrate his monopoly in 1880?
What conditions fostered the rise of absolute monarchs in Europe?
How did geography lead to historical and cultural differences between nations?
Mr.Gorman spent $65 on the following art supplies . 5 pads of colored paper for $2.50 each .6 packs of markers for $5.75 each . Some jars of paint for $4.50 e
The nuclear non-proliferation treaty went into effect begging in 1970 for a period of 25 years in 1995, an international conference A. declined to review it B.
What is one major difference between a monologue and a soliloquy? a. Monologues are delivered by an actor alone onstage. b. Monologues are not meant to be heard
Who had the most political power under the articles of confederation?