kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

How did the series of navigation acts affect the Colonist
3. Explain why scientists use models to study atoms.
WILL GIVE BRAINLY!!! Kiara is making treat bags to give her friends. She has 36 bags of chips and 54 candy bars. She wants to use all of the food to make identi
What makes a good goal?
Suppose the Fed carries out an open market sale of $100m and simultaneously decreases the minimum required reserve ratio from 10% to 5%. The banking system has
Choose all the answers that apply. Which of the following is an example of an ion? Ar Na+ F+ Cl-
7 less than 4 times a number equals 13 ​
What was the main issue that caused fighting in North America during the French and Indian war?
______ is the ability to change and be flexible as problems arise and priorities shift.
Which of the following ideas did the author develop the LEAST in this article about the Supreme Court decision on land in Oklahoma? * A.)Many Nations expressed