10781248 10781248
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 3 giant lollipops for $4.89. How much would it cost to buy 10 lollipops?

Respuesta :

nallelyavitia4
nallelyavitia4 nallelyavitia4
  • 23-04-2022

Answer:

16.3

Step-by-step explanation:

they are each 1.63 hope this helps pls mark as brainiest

Answer Link
lmnopxyz lmnopxyz
  • 23-04-2022

Answer: $16.30

Step-by-step explanation:

$4.89÷3= $1.63

$1.63×10= $16.30

Answer Link

Otras preguntas

describe the demonstration of Martin Luther Kings speech
What is the difference between a literary ballad and a folk ballad?
convert 334/63 to improper fraction
thinking ahead does nothing to help prevent accidents true or false
Which expression is equal to 54⋅58 ? 512 54 52 5−4
What are the three factors judges considering when setting bail?
Owen paid $9.20 for 6 pencils and a pen. A pen cost twice as much as a pencil. (a) How much did a pencil cost? (b) How much did a pen cost? Can you help me w
Write a word phrase that can be represented by b – 37.
Lost three ways to express 3 to the power of 5 as product of powers
which of the following is a challenge faced by developing nationsA. Growing population B. Increased saving C. Declining population D. Lack of effort