aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the ratio. 9.6 to 24
Use a truth table to determine whether to two statements are equivalent
plz help answer the following questions
make a poetry title is MATH​
Which of the following explains the impact of location on the settlement of early people? Group of answer choices A). Civilizations were located in mountainous
Solve for x: x - 10 = -12
he heights of one hundred trees in a certain forest are measured. It’s found that the mean height of the trees is 48 feet. Use this information to answer the fo
what are some examples of cultural exchanges that occurred as a result of trade networks in the 1200-1450 CE time period?
Please help I'll add extra points. Why is Haiti likely to continue to experience devastation due to natural hazards?
How many moles are present in a sample of HCI with a mass of with a mass of 3.65g?