D0a0voskysito D0a0voskysito
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Isaac goes to an amusement park where tickets for the rides cost $10 per sheet and tickets for the shows cost $15 each.

Respuesta :

TheHero
TheHero TheHero
  • 26-01-2017
Yeah the tickets is over-priced. Sure the question is not missing ?

Answer Link
Cindybhae123
Cindybhae123 Cindybhae123
  • 26-01-2017
10r + 15s

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What was life like for peasants under the Tokugawa Shogunate? A) They paid high taxes and mainly lived in poverty B) They earned a living by traveling as mercha
Divide 5/6 dived by -2/3
What can prevent wind erosion
Molly made $400 in 8 hours. Find the unit rate
(2x + 30) (4x -90) What value for x will show that lines I and mare parallel?
Suppose that 25% of all students who have to buy a physical copy of the 9th Edition of our textbook want a new copy (the "successes"), whereas the other 75% wan
Which of the following could be the rectangle length and width?
Which of the following is true of Jean Piaget's view of children?​ a. ​ He believed that children came into the world as a tabula rasa or a ''blank tablet''. b.
A cyclist travels 4 miles in 20 minutes. At this rate, how many miles does the cyclist travel in 30 minutes?​
Evaluate the product (10 2 −8 −5) ???? ???? 3 −2 ????