bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

Why does cellular respiration always start with glycolysis?
Why do you think that shakespeare does not give reasons for the feud between the capulets and montagues?
Explain what the results indicate about the new strain of bacteria produced when both strains of e. coli were mixed together.
i have 3 1/8 pounds of macaroni and want to make 10 equal serving of macaroni salad. how many pounds of macaroni do i have for each serving
What is this this sos 3x-y=3? (x,y)=?
Select Noun Phrase if the underlined group of words is a noun phrase. Select Not a Noun Phrase if the underlined group of words is not a noun phrase. (choices i
Power deriving from one's personal attraction is called ______ power.
Purple swift manufactures birdhouses in lots of 1010. each birdhouse takes 4545 minutes to paint. after 1010 birdhouses are​ painted, the company switches paint
Name two properties used to evaluate 7x1-4x1/4
Between 1800 and 1860 what changes occurred in the south's plantation crops the labor system defense of slavery and elite planter lifestyle