Seudónimo Seudónimo
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

IF YOU NEED THE OPTIONS JUST ASK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arnie buys 2 25pounds of red grapes for $1.95 per pound. He buys 2 25pounds of green grapes for $2.20 per pound. Which expression can be used to determine the total cost, in dollars, of the grapes Arnie buys?

Respuesta :

RandomUnicorn
RandomUnicorn RandomUnicorn
  • 26-01-2017
Is it 225 or 2.25 lbs of grapes?
Answer Link

Otras preguntas

the answer please please
2.161616 as fraction and as a mixed number
what is the GCF of the following terms: x^2 , -35x
Explain the difference between a undefined term and defined term In geometry
Find the product (2x – 3)(4x^2 + 5x – 1)
Which of the following is an example of an impromptu, or unplanned, speech? A. explaining the process of making ice cream B. introducing your new neighbor
Which of these best describes an advantage of mainstream media over independent media?A.Corporate censorship prevents public access to information. B.Mainstream
a room measures 12 feet by 16 feet long. what is the square footage of this room
How can i write 9,540,000 in expanded form using exponents to show powers of ten
tim wrote 16 as (-2)4 is he correct