izzy102505 izzy102505
  • 26-03-2022
  • SAT
contestada

Gerry bought two apples and five oranges for 4.75 Molly bought four apples and one orange from the same store for 2.75 what is the combined cost of one apple and one orange

Respuesta :

SplatteredYT
SplatteredYT SplatteredYT
  • 26-03-2022

Answer:

Try adding the amounts as a start?

Explanation:

I forget how to complete these equations. We went over this back in Algebra 1.

Answer Link

Otras preguntas

Polarity of water. Which is the correct answer?
Of the 35 jewelers in her town, Naomi polled the 5 biggest to learn about the latest jewelry trends. Her sample is . The sample is of the jewelers in Naomi’s to
plz help will give brainliest
can someone please tell me what is 100% of 45​
Which food provides protein and carbohydrates for your body? orange slices peanut butter string cheese yogurt
I need helpp please help me
What influence has Islam had on the government of Iran since the overthrow of the Shah?
Identify the parts of the female reproductive system by labeling the diagram.
consider the function y= -2 cos(x- pi). what effect does "-2" have on the basic graph? A) horizontal stretch by the factor 2 then flip over vertical axis b) ver
Subtracting polynomials