jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

In 1991, an enormous controversy erupted after five Los Angeles police officers were caught on tape beating a motorist named Rodney King. Many people see it as
A survey conducted in a certain city found that 1 out of every 8 individuals took a bus to work. A statistician calculated the margin of error to be 2.5%. What
The technology in the picture produces which energy conversion
Read the excerpt from act 1, scene 1, of The Tragedy of Julius Caesar and the background information on the allusion it contains. Excerpt: [FLAVIUS.] See whethe
What are the signs and symptoms of an anaphylactic reaction?
What is the major function of the water soluble hormones
Solve x^2 - 4x - 7 = 0 by completing the square. What are the solutions?
Which type of punctuation is needed in the underlined portion of the following sentence? Debra does not like to read computer generated text.
50 POINTS Could someone please help me with this? I'm being timed. I know it's a trig question but I don't know how to set it up. Jonathan sets a camera on a tr
how to find the missing dimension of a triangular prism ​