iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

I will mark as the brainliest answer
you see lightning before you hear thunder because A) light waves can travel through a vacuum. B) sound waves cannot travel through the air. C) light w
How does the government of the United States most resemble the government of the Roman republic? A. All citizens have the right to vote. B. Women have equal r
The Taj Mahal is an example of Byzantine architecture. Ottoman architecture. Gupta architecture. Mughal architecture.
Two cards are randomly chosen from a standard deck of 52 playing cards without replacement. What is the probability both cards will be hearts?
Write an equation in point slope form of the line through point J(4,1) with slope -4
according to the kinetic theory what happens when ice melts
i have no idea how to do this
I make 25 cookies and i get only 5 what percent yelid that i obatin
Correct Answer Gets Brainliest Which statement best describes the outcome of the Persian Wars? A. The Greeks were able to stop a Persian invasion, and the Persi