Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Easy question. More points
In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies, romantic love is considered a form o
After having tubal ligation, can we still have menstruation??
The cost, in millions of dollars, for a company to manufacture x thousand speed boats is given by the function C(x) = 3x2 - 24x + 144. Find the number of sp
Graph the data in the table. Which kind of function best models the data? Right in equation to model the data. A. Exponential y=2.5^x B. Quadratic y=-2.5x^2
I need help with this question please help
The students in a class had the following scores on a test: 76, 79, 81, 83, 85, 86, 89, 91, 93 The teacher wants to make a box-and-whisker plot of these data. W
A scientist working in a lab wants to determine the precise pH of a solution. Which tool should the scientist use to measure pH?
Select the correct graph for the system of inequalities from the list of graphs. Indicate which graph represents the system, and list three possible solutions
29 us. 2ft. 11 in. + 55 yd. 1 ft. 10 in. + 13 yd. 1 ft.3 in.