cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

Zhang invests $2600 in two different accounts. The first account paid 11 %, the second account paid 5 % in interest. At the end of the first year he had earned
If peet’s coffee were conducting marketing research to establish whether its advertising message will be clearly understood by its customers. This question addr
What is the equation of the line that passes through the point (1,4) and has a slope of 4
what are the factors that control the rate of chemical weathering and those that control the rate of physical weathering
PLEASE HELP!!!!!!! In comparison to the parent function f(x)=square root x, When does a graph move up? When does a graph move down?
Study all of the compounds listed below and select ALL that are polyatomic ions. OH- 0₂ NH₂+ NO3- HSO4-
Aquaculture in net pens can be compared to cafos. A drawback of aquaculture in net pens is.
why did mc murdo took interest in pinkerton detective
The graph of an exponential function passes through (2,100) and (4,2500). Find the function that describes the graph
Solve using method of elimination 3x - y= 5 4x + y= 9