Kylie plans to go to the gyms on 16 different days this month.
A one-day pass is $3.75. A monthly membership to the gym is
38.00. How much money will Kylie save by buying a monthly pass?

Respuesta :

She saved $22
Explanation 16 x 3.75= 60. 60-38= 22