xxtokyoxxyt
xxtokyoxxyt xxtokyoxxyt
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought a bag of 24 hair ties for $3.12. What is the unit cost per hair tie? *
$0.13
$7.69
$0.76
$1.30

Respuesta :

sophiatenorio097 sophiatenorio097
  • 26-01-2022

Answer:

0.13

Step-by-step explanation:

0.13X24

Answer Link
1787612
1787612 1787612
  • 26-01-2022

Answer:$0.13

Step-by-step explanation:

1. $1.30x24=$31.20 wrong


2. $0.76x24=$18.24 wrong


3. $7.69x24=$184.56 extremely wrong


4. $0.13x24=$3.12 correct

Answer Link

Otras preguntas

What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
3/4 + 1/8= with simplest form.
How many syllable in electricity
depict an angle 7pi over 4 in standard position
What equals to 31 using multiplication?
3/4 + 1/8= with simplest form.
Express 0.59 as a fraction....