qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An electronic package with a surface area of 1 m2 placed in an orbiting space station is exposed to space. The electronics in this package dissipate all 1850 W
Which ancient, highly influential Greek philosopher wrote about nature and the workings of Earth? brainly
The value of a new car purchased for 18,000 decreased by l2% per year. What is the approximate value after 2 years.
An egg is dropped from a height of 90 ft. If acceleration due to gravity is -16 ft/s2 and initial velocity is Ofts, approximately how long will it take for the
Please help I don’t get it. Can somebody explain this pleaseee
Write a sentence using a noun clause to perform the noun function indicated. object of preposition
Following carbon atoms around the Calvin cycle. The net reaction of the Calvin cycle is the conversion of CO2 into the three-carbon sugar G3P. Along the way, re
What is a stem cell?
1. a triangle with no congruent sides O Isosceles (Triangle) O Acute (Triangle) O Obtuse (Triangle) O Scalene (Triangle)
solve the equation 2x-4y=10