qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

There are many ways I show my support of the world around me. Rewrite this thesis.
Which of the following is a correct statement about the major cities of the world?
waves and currents help you from beaches? false or true​
It’s A B D A - Honored People B - Suns D- Stinkards ( I had notes )
What is 0.375 in words?
Solve 1+ 4n = 10 - 14n
At 9:00 PM, a student in Houston observes a full moon in the sky. What phase will the people in China observe 12 hours later? 3rd Quarter Waning Gibbous Full
How and Why was the "color line” created in Colonial America? Pls hurry and help me
What given expressions are equal 8(2.25-4.25b)
which best defines a civilization?A) a community ruled by customs and a council to settle disputesB) a community built on farming instead of hunting and Gatheri