qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

What was the overall effect of Metternich's plan on France?
Thank you so much for helping  <31. Which answer choice does not contain any punctuation errors?  A.Main dishes, "Greg commented," can include a salad.  B.Wh
An ice cube melts when its mechanical energy increases.
Frank cut a pie into 10 equal slices. There are only 3 slices left. what is the measure of the angle for 3 slices that are left?
Work equal to 136.0 Joules is expanded in moving 8.5*10^18 electrons between two points in an electric circuit. What potential difference does this estabilish b
name the four ways that the united states constitution has been developed since 1789 and an example of each
in an atom where are the electrons with less energy most likely located?
How would you prepare 1.00 L of a 0.400M solution of copper(II)sulfate, CuSO4?
The molar mass of calcium is 40.08, oxygen is 16.0, and hydrogen is 1.01. What is the mass of one mole of calcium hydroxide (Ca(OH)2)?
find the lateral area and surface area of a right cone with radius 6 in. and height 8 in. give your answers in terms of pie