freejustin freejustin
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

is this correct just making sure

is this correct just making sure class=

Respuesta :

faithfullyluv
faithfullyluv faithfullyluv
  • 25-01-2022

For the first package, you take 26.25 and divide it by 5. That should get you 5.25 total per t-shirt in the first package. For the second package, same basic steps. you divide 14.25 by 3. That will give you a total of 4.75.

Package#1 unit price per t-shirt: 5.25

Package#2 unit price per t-shirt: 4.75

Answer Link
priy7150 priy7150
  • 25-01-2022

Answer:

TBH

Step-by-step explanation:

I think it might be answer 5 which is 14/3 t-shirts

Answer Link

Otras preguntas

Pretty please help me ❤️pleaaaase
What is the value of x
How are messages carried throughout the human body from the brain to the nervous system
Phineas will cover a cube with paint that costs $5 per square foot. Each edge of the cube is 8 feet long. What is the least amount of money Phineas will spend o
please give me the answer
The results of a survey of 43 students and the foreign language they are studying are shown in the two-way frequency table. Language Gender Chinese French Spa
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!! Answer both questions thank you in advance <3 Which event is part of the exposition of this story? Samara is walking h
solve for x thanks in advance 12x+k=c im confused plz dont ask me what the question even means
Which best describes the Spartan government?
Through (0,2) and (4,1) write the slope intercept form of the equation of the line