lynmixc
lynmixc lynmixc
  • 25-11-2021
  • Mathematics
contestada

$112,500 is the price of 75 towels, how much does 1 cost?

Respuesta :

subramanimuruga
subramanimuruga subramanimuruga
  • 25-11-2021

Answer:

1500

Step-by-step explanation:

112500/75=answer

answer=1500

Answer Link
diana225queen225 diana225queen225
  • 25-11-2021

Answer: 1 towel cost 1,500

Step-by-step explanation: When you divide $112,500 by 75 you get 1,500.

Answer Link

Otras preguntas

Essays and speeches may combine exposition and description. a. True b. False
What was one effect of the Massachusetts government act
Rapid assessment occurs within the first few hours after an incident and is focused on lifesaving needs. a. True b. False
Cambridge has a job mowing lawns. He mowed 5 lawns last week and earned $82.50. The table shows his earnings for the week. Which coordinate pair represents the
can someone help me with this question it is important for me to answer it as this will come up for a test I have tomorrow
Calculate the pH of the aqueous solution of 0.0243 M HNO3(aq).
What carbohydrates are in blueberries?
Liquid nitrogen is used for: electrosurgery cryosurgery laser surgery
Which Matrix is equal to the product Hj? Picture attached below! Will award brainliest also will report incorrect answer!
In order to drive safely, you need to ___________.