18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 315 times 30
little johnny buys and plants some tomato seeds everyday he watches them and carefully watering them a month passes and the plant grows and one day a beautiful
Which of the following are tools used in frog dissection
What cellular components do some bacterial cells have that make them powerful pathogens? explain your answer. 2. why are penicillins often more effective agains
The length of a rectangle is 6 cm more than its width. The area of the rectangle is 256 cm,superscript,2,baseline,. Let x represent the width of the rectangle i
Structure of the atmosphere: beginning at the surface of the earth, list, in order, the layers of the atmosphere.
A basketball drops from a height of 76 in. On bounce 1, it rebounds to a height of 38 in. On bounce 2, it rebounds to a height of 19 in. How high does the baske
What two things does an object's thermal energy depend on:?
The unique address for a particular web site is the ________.
what is 0.688 as a percent