isabellaslullaby2000 isabellaslullaby2000
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Donovan bought 5 1/2 kilograms of flour for $8.25. How much does it cost to buy 1 kilogram of flour?

Respuesta :

beckloss12
beckloss12 beckloss12
  • 23-11-2021

Answer: Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2021

Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour.

Answer Link

Otras preguntas

Given p(x) = x+7/3, if p(x) = 13, find x.​
Simplify 9x + 4(x + 2) - 5:
Which molecules are organic compounds?
The difference between 2 and twice a number is equal to the sum of a number and 5
- 4(x + 3) =1+7(x - 2)
John and Nancy really would like to have a new sports utility vehicle now but with the newborn baby, they can’t afford the monthly payments. After thinking abou
Hi everyone ! Can you help me please :) It's for Friday !! "You're an american teenager growing up in the 1950s who is fascinated by space. Write a letter to th
How do you factor this ?
Consider formula A to be v = StartFraction 2 pi r over T EndFraction and formula B to be v2 = GStartFraction 2 pi r over T EndFraction. Write the letter of the
complex chemical processes such as photosynthesis occur in a controlled series of steps with the help of ?