jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence has correct writing? A) sally lovs to play games B) Sally loves too play gamez C) Sally loves to play games D) None of them are right
Estimate the weight of the chips in the bag.
A watering can hold 12 1/2 litres.it’s filled 11 times from a tank containing 400 litres.how much water is left in the tank
What binomial do you have to add to the polynomial: [tex]2x^{2} +3y^{2} -5xy+1[/tex] to get the following? A polynomial that does not contain the variable x ---
Which method can be used for making a robot perform a different set of functions? a. changing a robot's sensors b. dismantling a robot c. creating a new robot
Barry buys 6 loaves of bread. Each loaf weighs 1 1/4 pounds. What is the total weight of the bread in pounds? in ounces?
Can someone please translate these six short sentences in to proper French? I'm really struggling to find the words in my dictionary :/1. I want to vist Italy b
America has long been known as a(n)"
Suppose that a gated community consisting of 40 houses requires: 500 liters of water everyday for common utilities of the community, and a certain amount of wat
fine the value of x in this screenshot