kstadler6098 kstadler6098
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada


At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 pounds and at Baldwin Hills Market, strawberries cost $3.99 for 3 pounds.

Respuesta :

aaaaaaaaaayyyy aaaaaaaaaayyyy
  • 24-11-2021

Answer:

At Grocery Mart 1 pound of strawberries cost $1.50 and At Baldwin Hills Market 1 pound of strawberries cost $1.30.Hope this helped!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What adaptation helps koala bears lead a tree bound in life
Bill Connors, a quality control manager at a Menlo Park Electronics Company, knows his company has been making surge protectors with a 10% rate of defective uni
A 5 cm×11 cm rectangle sits inside a circle with radius of 12 cm.What is the area of the shaded region?Round your final answer to the nearest hundredth
I want help ,i want an answer
In an ecosystem, a population can be defined as ___.
A national magazine took a poll to determine company's opinions about outsourcing. Outsourcing is defined as the assignment of critical, but non-core, business
During 2020 the Ivanhoe Company had a net income of $85700. In addition, selected accounts showed the following changes: Accounts Receivable $3100 increase Acco
Look at the inequality 5x+1 >_35
Brainliest plz 10.are goods purchased from foreign countries. A. Electronics B. Imports C. Exports D. Globalizations
g(n) = n - 5; Find g(2)