grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

Was the United States right to reject the Treaty of Versailles? Why or why not?
What was the Stamp Act?
Explain the causes of Russia’s civil war and its outcome.
helpnfast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! What does Tom Bombadil's attitude toward the Ring show about him? A. He thinks Frodo and others who use the Ring are weak. B.
which would be good historical evidence when studying manifest destiny
When solving the equation 4(3x^2 + 2) - 9 = 8x^2 + 7, Emily wrote 4(3x^2 + 2) = 8x^2 + 16 as her first step. Which property justifies Emily’s first step?
Write a short poem or song lyrics expressing protest against Communist rule by a citizen of a country behind the Iron Curtain.
How was the conflict between Pope Gregory VII and Henry IV resolved?
What are the criticisms of interest groups?
What steps did Napoleon take to create an empire in Europe?