DrewWithBgp
DrewWithBgp DrewWithBgp
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Big brainers

help me pls

Big brainers help me pls class=

Respuesta :

jessiluvsdance
jessiluvsdance jessiluvsdance
  • 25-10-2021

Answer:

$36 each

Step-by-step explanation:

she paid $96 during a sale for 4 rose bushes

96÷4=24

so $24 per rose bush during the sale

it said that each one was $12 less than the original price

so 24+12=36

Answer Link

Otras preguntas

Read this passage from "Four Freedoms Speech" by Franklin D. Roosevelt. No realistic American can expect from a dictator’s peace international generosity, or r
A class counts the number of vehicles that pass by its school from 1 :00 to 2:00 pm there are 3 times as many cars as trucks
What is the address of the element 14 in Matrix D
6 2/3 divided by 7/9
what is difference between each time zone?
How do u find square root
What is the name of the event that forced the Spanish from their homes?
Who formed the first unions in America
1 The main reason why the Americans wanted the Panama Canal built was to A) open trade with Panama B) have a naval base in Latin America C) open negotiations
What was the main reason for conflict between English settlers and Native Americans? ASAP, PLZZZ!!!!!!