christinasukha2486 christinasukha2486
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this questionnnnn

Help me with this questionnnnn class=

Respuesta :

taylorwritexz taylorwritexz
  • 22-10-2021
Each bottle of juice costs $1.05

because 26.91-1.71 = 25.2/24 = 1.05
Answer Link

Otras preguntas

Round 5,784 to the nearest ten
A quiz has 20 questions with 7 points awarded for each correct answer , 2 points deducted for each wrong answer , and 0 for each question omitted (omitted means
how do i vote brainliest? i dont see the crown or anything
Economics Part 2: Types Determine the category of unemployment for each person. A. Frictional Unemployment B. Structural Unemployment C. Seasonal Unemployment D
Duramos propagandas educativas de prevención del coronavirus para ver publicitados en los medios de comunicación existentes en nuestro entorno
how many molecules are in 2.1 moles of carbon monoxide
what is the instrument used for measuring bearing​
Oases in the Arabian Peninsula are formed in places where_____. Select one: atmospheric conditions allow for more regular rainfall the mountains of the northern
I REALLLY NEEDDD HELPP PLZZZZZ. PLZZZZ TAKE YOUR TIMEE
Which of the following expressions is equivalent to 4( x+ 5)?