AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

what does predicate mean in english?
Just the first 3 please. Will give brainliest. (Easy)
Libby reads for 0.75 of an hour every night. How many hours will she read in 1 week. show work
HELP ASAP!!! How were the Middle colonies economically different from the New England and Southern colonies? A. They bought more African slaves than the other c
graph triangle JKL and its image after a reflection in the line y=-3
(GIVING BRAINLEST TO THE CORRECT ANSWER)Which activities are often required of someone who is in the performing arts? writing creatively, remembering a script,
find the equation 3x-1=11
PLEASE HELP!!! :3 A colony given to a favored person of the King. The recipient will then make laws, collect taxes and rent or sell the land for profit. * A: An
Select the correct answer. What is an advantage of discussing a topic or complex task with a group? Ο Α. . It makes you maintain a specific role throughout the
How realistic do you think this film(contagion)was ? Explain in a well-developed essay. It should be at least 3 paragraphs with at least 4 sentences per paragr