Emita120707
Emita120707 Emita120707
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this pls!!!

Help me with this pls class=

Respuesta :

jfink318 jfink318
  • 21-10-2021
Weight in pounds is shown on the x-axis (bottom) of the graph, and the cost is shown on the y-axis (side) of the graph.

We can see that 2 pounds of pineapples is roughly worth $2.50.

To find the cost of 1 pound of pineapple, divide the cost by 2 and we will get $1.25.
Answer Link

Otras preguntas

What is foreshadowing?
16x²-81=0 solve the following quadratic equation
example of a line that has no slope
What is a compound word of a foot that is bare. Join two words from the riddle to make a compound word
How do u get the answer for 2/3✖️12=
Compare and contrast centipedes and millipedes
What is foreshadowing?
What is a compound word of a foot that is bare. Join two words from the riddle to make a compound word
1/4 of a liter is equal to how many mL
What is a simple sentence using the word STAID? The sentence must make sense. Staid - ADJ - characterized by dignity and propriety; respectable