TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not equivalent to the formula d = rt?
What is the most current NASA mission on Mars?
1. In a certain county, the number of Charter Schools is eleven less than twice the number of Alternative Schools. There are 35 Charter Schools in the county. W
Q1. In a 100m track event, the time taken by four runners is 10 sec., 10.2 sec., 10.4 sec and 10.6 sec. Find the ratio of their speed.
what do you call a baby zebra?
Which of the following is not equivalent to the formula d = rt?
Q1. In a 100m track event, the time taken by four runners is 10 sec., 10.2 sec., 10.4 sec and 10.6 sec. Find the ratio of their speed.
Woodrow Wilson’s campaign slogan in 1916 was “He kept us out of __________.”
State a true conclusion. 1) If you accept the hypothesis, then you accept the conclusion. 2) You accept the conclusion. Conclusion: ?
you measure that it takes 0.75 seconds for a leaf to fall from a tree to the ground. the leaf experiences air resistance as it falls. if there were no air resis