gingerpeyton
gingerpeyton gingerpeyton
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1

Respuesta :

babangamon
babangamon babangamon
  • 24-09-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12lb=$4

X = $1

12=4x

x = 3

Therefore; $1 is 3lb

Answer Link

Otras preguntas

How was the king of the Franks who conquered Gaul
what is the product of meiosis 1?​
Does anyone know the answers to this?
Which of these is not a genre of fiction Romance Travel writing Crime Thriller
Between a blurred sagacity That once had power to sound him, And Love, that will not let him be The Judas that she found him, Which dictionary definition of
Kat is painting the edge of a triangular stage prop with reflective orange paint. The lengths of the edges of the triangle are (3x – 4) feet, (x2 – 1) feet, and
what exponent goes with the area of a triangle​
a home building contractor bought 4 2/8 acres for $165,000. What was the cost of each acre? (round to nearest dollar.)
PLS HELP! Choose the student who solved the equation correctly. 12a = 6 Maria's work 12a = 6 12a/12 = 6/12 a = 2 Jessi's work 12a = 6 12a/12 = 6/12 a=1/2 Marc
The person holding the position of ______ in the House or Representatives is primarily responsible for persuading members of his or her party to vote according