AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Linear Function Craziness
Which Colonial area or areas placed A high value on religious freedom
Since he entered puberty, damian has been staying awake late at night and craving sleep in the mornings. his parents should realize that this _______.
Works Cited entries should be alphabetized by the title of the source. True? False?
Employers are required to reduce employee exposure to potential injury due to hazards. There are specific requirements that must be adhered to regarding workpla
What are the different kinds of attractions did cities offer their residents?
What was one effect of the americanization movement in the late ninteenth and early twentieth centuries?
Which word requires a hyphen? A) unAmerican B) uneventful C) unkempt D) unpatriotic
According to the Declaration of Independence, when should the people have the right to change their government?
What is the key difference between a professional networking site and a social networking site?