aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Long-term vs short-term volatility - what is the tradeoff?a) Long-term volatility offers higher potential returns but comes with increased risk over time.b) Sho
Benadryl syrup is an example of a: a) Stimulant b) Antihistamine c) Antidepressant d) Antibiotic
100,000 hail hitler quite simple personage in a uniform of plain khaki" . Describe.
nutrition which of the following is not a function of proteina. Providing energyb. Building and repairing tissuec. Regulating hormones and enzymesd. Storing vit
Your recipe for a taco salad yields 50 portions at a recipe cost of $103.25. you sell one portion for $7.95. if the total recipe cost increased to $108.00, by h
Which components in an individual's body are capable of producing action potentials and resting membrane potentials? Select all that apply.A. BonesB. MusclesC.
Which of the following abbreviations would most likely be found in the "plan" portion of a health record? 1) Dx 2) Rx 3) Px 4) Tx
When must early childhood professionals in school readiness programs, including volunteers and substitutes, complete training on identifying and reporting child
What is the common difference between the elements of the arithmetic sequence below? –18, –22.5, –27, –31.5, –36
OEFWHOCDSBJOHCBJOCBJODCSBJO;CD