pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

The two major ways a person can become a legal U.S. citizen are
how do solve z^2-6z-27=0 by factoring?
Points of contention in the Reconstruction debate centered around all of the following EXCEPT: a. how seceded Southern states were readmitted into the Union b.
Supreme Court Justices are appointed for a term of a. 6 years. b. 14 years. c. 2 years. d. life.
Which of the following best explains why Hammurabi’s Code is important? a. It is the first written document. b. It is the same code of rules and laws used by ma
Which statement about the federal court system is accurate? a. The creation of new federal courts requires a constitutional amendment. b. The creation of new fe
Which sentence does not contain any errors? a. Let's put our guests in Gregs' room tonight. b. Are both of the actresses families' coming to the show? c. Whose
what was the name of the large landmass that scientists believe used to exist?
The two major ways a person can become a legal U.S. citizen are
Supreme Court Justices are appointed for a term of a. 6 years. b. 14 years. c. 2 years. d. life.