APSABhatt APSABhatt
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 kg apples and 2 kg apples is 540 if the cost of 1 kg apple is 90 find the cost of 6 kg apples​

Respuesta :

21harithaa
21harithaa 21harithaa
  • 25-08-2021

Answer:

I think it is 540 because 2 × 3 = 6

Answer Link

Otras preguntas

what branches of knowledge did the renaissance painters have to understand in order to develop the rules of perspective?
ftfhjgfjghkhjljk;;jlk;gfhgfhsfdgsd
Christian is selling pencils. He sold 3/5 of them in the morning and 1/4 of the remainder in the afternoon. If Christian sold 200 more pencils in the morning th
Complemento directo de “rocio escribió una carta para Tobías”
Convert 30 hours 40 minutes into seconds.​
Determine if the graph is a function or not , explain .
Hentity What can be absorbed or produced as the result of a chemical reaction?
Ali has created a small program in Python, but he wants to store his data in a multi-dimensional array. He would like to use advanced mathematical and scientifi
Compare and contrast the Kelvin scale and the Celsius scale
What is the equation of the line that passes through the point (4,-4) and has a slope of -5/2?