emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

The following Enlightenment concepts were presented by which political philosopher? i. Governments should protect natural rights. ii. Governments should have li
Simplify. 8xy + 12x - 6x + 13xy
The root word gastro- means: A. Stomach B. Cook C. Organ D. Food
-8(r-2)=40 what is the answer to this equation
A box can hold 4 books how many books can 5 boxes hold
what does it mean to draw a model for 8/10
2 < K on a number line
Which of the following is NOT a component of health-related fitness? a. cardiorespiratory fitness b. bone density c. muscular strength d. flexibility Exercises
Rachel must store a few pieces of her furniture for six months. A storage unit costs $55 for the first month and $47.50 for the remaining months. How much will
what comes after 4,16,36,64,100