jaejae69 jaejae69
  • 23-08-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of making a cheese cake is RM45. In
a day, Vivian can make p cheese cakes. Write a
formula of the total cost, K, in RM, of making
cheese cakes for 5 days.

Respuesta :

khurley4488
khurley4488 khurley4488
  • 24-08-2021

Answer:

CHEESE

Step-by-step explanation:

SKDMALSD

Answer Link

Otras preguntas

a substance floats or sinks in another because of its relative
Buod ng thor at loki?
How to simplify 45/100
Is difference divison
8(6a+7b)-11(2b+8a) Simplify the expression
in the ramayana, the flowers and music that filled the air after rama strung shivas bow is an example of foreshadowing true or false
8-3(6-6a) Simplify the expression
How many lawns can you mow if you completely use a 5 gallon container of gasoline
Which of the following does NOT described the period of American imperialism? a. a period of nonaggressive American diplomacy and isolation b. a period of inc
What made slavery illegal in the U.S.? a. The Thirteenth Amendment b. The Emancipation Proclamation c. Lincoln's Second Inaugural Address d. The Gettysburg