BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

Name the plane represented by the top of the box D B C E J H F K G
Consider the inequality -5(x + 7) < -10. Write an inequality representing the solution for x.
ANYONE THAT IS GOOD AT PRECAL! Inbox me ill CASHAPP YOU!!
(Call of the Wild)Which part of the following information might come from activating prior knowledge? Select all that apply. A) Dogs are animals that get traine
Solve the equation for x: 8x + 6 + 3x - 2 = 37 PLS HELP ASAPPPP
___ social classes do not tend to be among Whole Foods customers because of the higher prices for products.a. lowerb. Middlec. Upperd. Capitalist​
Need help with spanish work
Can an enzyme in pineapple break down other proteins? Why or why not?
Based on the man's words in this passage, the reader can conclude that Read the following passage from Dragonwings by Laurence Yep. "Know where there's a garage
Can someone please help me