txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Why is absolute dating more accurate than relative dating?
An object drops from 144 ft, the function h(t) = -16x^2 + 144 gives the height of the object after t seconds. When will the object hit the ground?
This landfrom which makes up much of western Europe was formed by sheets of ice during the ice age
Idk what to do here could someone help me ??
What might be your purpose in writing an essay about a favorite television show? Fill in the following answers to provide details for an essay about the televis
What is the solution to ln (x2 - 16) = 0?
is it true muscle mass affects someones flexibility
The value of an investment increased from 750 to 795 by which percentage did the value of the investment increase
What is the main reason this email is not appropriate for a formal purpose
What is the perimeter of a square with an area of 64 m2?