yucki666
yucki666 yucki666
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Brocolli cost $3.36 a pound at the market. If Marisa
bought 2.5 pounds, what was the cost?

Respuesta :

vanepiolin18 vanepiolin18
  • 21-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8.4

Answer Link
ImVeryfat ImVeryfat
  • 21-05-2021

Answer:

$8.4

Step-by-step explanation:

[tex]3.36*2.5[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Why does Weedon Scott almost kill White Fang? A. Weedon Scott doubts that White Fang can be civilized. B. Weedon Scott is seriously wounded by White Fang. C
How did the debates over civil liberties, particularly with respect to Supreme Court decisions under Chief Justice Earl Warren, influence political life in the
what is an expressions that have the same value called
Why is it a problem pet anacondas escape to Florida swamps
General _________ and Admiral Nimitz developed plans for an invasion of Japan.
In "A Just Judge," what can be concluded about the peasant and the oil merchant? A. Neither man is guilty. B. They are both disguised. C. They are both dish
The Federal Civil Defense Administration encouraged Americans to build ________ shelters.
in Spanish what does entregar la tarea mean
in "Life," what is represented by the "word or two" that the speaker refers to? A. the things people might say to one another B. the education that people mi
3x + 5y = 23 y = 4x Help please!!!!!