minor497517 minor497517
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Anyone willing to help? Need the answer ASAP.

Anyone willing to help Need the answer ASAP class=

Respuesta :

homer21 homer21
  • 26-04-2021

Answer:the 12 ounce box is better to buy

Step-by-step explanation:

1.80 times 2= $3.60

12 ounces times 2= 24 ounces

Answer Link
nufuyt nufuyt
  • 26-04-2021

Answer:

The 20 oz box is better

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Not sure how to even start this problem please help
Question 2 of 10 2 Points What event transformed art during the Renaissance? O A. The rediscovery of perspective O B. The creation of modern oil-based paints O
“How can you kill and still be a poet? How can you ever write another poem if you disrespect life in this manner? Do you know you will forever be changed by th
The compound FeCl3 is made of
Yolanda is making a banner for a school pep rally. She cuts fabric in the shape of a parallelogram. The angle at the bottom left corner measures 80°. The measur
The mass murder of jewish people in russia was carried out by
Adaptive radiation is one pattern of ___. A. Speciation B. Isolation C. Mass Extinction D. Stabilizing Selection
ita gave birth to a baby. She does not wish for another baby soon. Which medicine will the doctor prescribe?
You and a friend are playing a board game. Your final score x is 12 points less than your friend's final score. Write and solve an equation to find your final s
What does Mama most want to do with the insurance money? A. She wants to give it to Ruth for a vacation. B. She wants to give it to Walter to invest in a busine