donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

3.06 rounded to the nearest tenth
290 is 10 times as much is 2900
what is 1.68 x 10^8 in decimal form
what word is used to describe the reaction that uses water to break apart a large molecule
The dot or scalar product of two (3d) vec- tors ⃗a = ⟨a1,a2,a3⟩ and ⃗b = ⟨b1,b2,b3⟩ is defined as 3
⃗a • ⃗b = a i b i = a 1 b 1 + a 2 b 2 + a 3 b 3 . i=1 I
explain 2 ways to evaluate 15(90-3)
how structures of the body relate to its functionsplz help!!!
Which is greater 10.2 or 10
what is the first step to estimating 56 times 27
11x equals 24 plus 8x