donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following punctuates dialogue properly
Which word in this sentence is an example of a comparative degree adjective? My new alarm clock was much louder than my old one. A. Alarm B. One C.
will mark brainliest ! Rewrite each sentence attaching the object pronoun to the present principle 1. La estoy mirando. 2. Nos lo esta vendiendo 3. Me la estoy
Rectangle B is shown below. Nadia drew a scaled version of Rectangle B using a scale factor of = and labeledit Rectangle C.What is the area of Rectangle C?​
BRAINLIEST WILL BE CHOSEN!!!!!!! Select a poem written by Edgar Allan Poe. Copy the poem and complete a thorough annotation of the poetic devices used in the wo
Help me really quick
Which equation does the graph represent?
one of the most famous symbols in american literature is found in
Why was the agricultural revolution called the Neolithic rebolution
Its really not getting through. Could someone help?​