tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

The photograph above is of a traditional Chinese wedding. Compare it to a wedding you would traditionally see in countries such as the U.S., and how is it an ex
At its height, what percentage of american workers were employed in an automotive-related industry?
A=26mm and 4 mm , It's asking for a missing measurement
find the area of the triangle please hurry
Which selection below details circumstances that are referred to as the 'law of soil'? Select one: A. a person born within the borders of the United States or i
Which of these was written by Edgar Allan Poe? A.Moby-D1cc B."The Pit and the Pendulum" C.The Scarlet Letter D."Because I Could Not Stop for Death"
Under the Articles of Confederation, the national government was a / a. Congress made of all the representatives from each state legislature. b. Continental Co
If you were standing under a tree, which object would appear to move?
What structures have rna
Why does Juliet send her ring to Romeo?