5syd3xtws8 5syd3xtws8
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies cost nine dollars what is the cost for one cookie

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2021

Answer:

the cost for one cookie is $0.6(60 cents)

Step-by-step explanation:

9 divided by 15 = 0.6

Answer Link
WhiteWinterRose
WhiteWinterRose WhiteWinterRose
  • 22-04-2021

Answer:

60 cents

Step-by-step explanation:

Cost of 15 cookies = $9

Cost of 1 cookie = 9/15

9/15=0.6

Answer Link

Otras preguntas

What is 40 over 72 in simplest form
How do you spell baguette in French
Is it true that the order when dividing three real numbers does not effect the answer?
A traveler buys $1600 in traveler's checks, in $10, $20, and $50 denominations. The number of $10 checks is 5 less than twice the number of $20 checks, and the
can anyone help me out. i dont know what 9x9 equals. what is the prouduct?
How can i use the word great awakening in a sentence?
what is the major assumption underlying in the first sentence of The Declaration of Independence
write this in km 2000m
record the product. use expanded form to help.4x21=
What is 7 8/45 as a decimal?